Dlouhé Stráně

Exkurze proběhla v rámci projektu Škola pro život, který je spolufinancovaný ESF a státním rozpočtem ČR.
Žáci 8. tříd navštívili přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Zatímco někteří vyjeli autobusem se podívat na horní nádrž elektrárny, jiní šli do řídícího centra elektrárny. To je evropskou raritou, protože je celé, i s turbínami, umístěno ve skále. Ostatní mezitím navštívili informační centrum, kde jim průvodkyně vysvětlily, jak elektrárna funguje. Pustily jim k tomu i názornou ukázku a video. Až se všechny tři skupiny prostřídaly, dvě odjely na exkurzi do papíren ve Velkých Losinách. Tam se seznámily s ruční výrobou papíru. Jedna skupina odjela do Olomouce a tam ve Vlastivědném muzeu žáci navštívili expozice starobylých hodin, minerálů a vycpaných zvířat.Další poznatky, týkající se alternativních zdrojů energie, budou žáci zpracovávat ve svých projektech, které budou prezentovat koncem října. K tomu ještě některé třídy uvidí tepelné čerpadlo v Nedakonicích, podívají se do firmy Puruplast a někteří navštíví Kovosteel.

Sdílejte!