Spanilá jízda fotbalistů ZŠ Staré Město

Jako každoročně se žáci ZŠ Staré Město zúčastnili 6. ročníku školského poháru Cocca-cola cup.
V uplynulé sezóně měli našlápnuto vysoko, ale ve vyřazovacích bojích skončili na pozdějším celkovém vítězi soutěže ZŠ Větrné z Uherského Hradiště.
 Letošní ročník však nenechali nic náhodě. Fotbalový kádr byl doplněn mladými, nadanými fotbalisty, ale osu družstva tvořili ostřílení borci z minulých ročníků. Snem družstva byl postup na republikové finále mezi 16 nejlepších základních škol , které se konalo v Praze.
 Na začátku bylo do soutěže přihlášeno 1800 škol z celé republiky. Ty byly vždy rozlosovány do skupin po 4 školách. Jen vítěz skupiny měl právo pokračovat ve vyřazovacích bojích. Během postupu žáci ZŠ Staré Město v čele s kapitánem Radimem Juráněm vyřadili tyto soupeře: ZŠ Tupesy, Gymnázium UH, Soukromou ZŠ UH, ZŠ Za Alejí, ZŠ Bílovice, ZŠ Uherský Ostroh, ZŠ Slavkov u Brna, ZŠ Kroměříž a vítězstvím nad ZŠ Bystřice pod Hostýnem byl zpečetěn postup do republikového finále v Praze. Do této doby stabilizovaný a zraněním se vyhýbající kádr družstva si vybral citelné oslabení v podobě zranění jednoho ze stěžejních hráčů Ondřeje  Vlčka. Málokdo doufal, že se podaří zahrát v Praze dobrý výsledek. Obrovská bojovnost a nasazení celého družstva vedla první den republikového finále žáky ZŠ Staré Město k fantastickým výkonům. V základní skupině nejprve porazili ZŠ Protivín 2:0, potom v jednom z nejkrásnějších zápasů rozdrtili favorita skupiny ZŠ Ostrava 4:0 a na závěr ZŠ Břeclav 4:0. Druhý den nás čekalo semifinále se ZŠ Smiřice. Od 10. minuty jsme vedli gólem Karla Doseděla 1:0. Tento výsledek držel tým až do poslední minuty, kdy jsme po rohovém kopu inkasovali jediný gól celého turnaje. Skóre se již nezměnilo a došlo na pokutové kopy, ve kterých větší psychickou odolnost ukázali hráči soupeře. Semifinále nám uteklo pod rukama, ale boj o třetí místo byl stále velkou motivací. První poločas boje o 3. místo se ZŠ Strašecí byl z pohledu našeho družstva velmi vlažný a ospalý. Po důrazném rozhovoru na lavičce v průběhu poločasu se hra zlepšila o 100 % a všichni hráči podali výkon na hranici svých možností. Zápas rozhodl jediným gólem náš Karel Nguyen Thien Nhuan, který podával výborné výkony po celou dobu turnaje. Nádherné 3. místo v republice ve fotbale žáků základních škol je obrovským úspěchem staroměstských žáků, kteří pod vedením pana učitele Jana Zábranského a Martina Motyčky završili skvělou sportovní sezónu ZŠ Staré Město ve školním roce 2005/06.Sestava: Radim Juráň, Jaroslav Klůs, Karel Doseděl, Martin Petek, Karel Nguyen Thien Nhuan, Radek Černý, Vít Trubačík, Michal Josiek, Erik Nožička, Lukáš Herzog, Adam Mikulica, Libor Kučera,  Josef Vávra, Lukáš Trubačík, Ondřej Vlček, Ondřej Hastík. 

Sdílejte!