Moravský kras (Macocha)

3. 5. 2006 žáci 4. tříd navštívili v rámci projektu Příroda kolem nás Punkevní a Kateřinskou jeskyni.Autobus nás dovezl nad propast Macocha. Dívali jsme se z 1.můstku na dno propasti Macocha a byla velmi hluboká, asi přes 138 metrů. Koupili jsme si lístky na lanovku a svezli jsme se k Punkevní jeskyni. A šli jsme do Punkevní jeskyně a byla tam hrozná zima, asi tak 7ºC. Viděli jsme stalagmity, stalaktity, stalagnáty. Stalagmity rostly ze země, stalaktity shora a stalagnát byl vytvořen ze stalagmitu a ze stalaktitu. Byla tam dvě kouzelná jezírka, mohli jsme tam hodit minci a do roka se nám splní přání (MOŽNÁ!!!). Došli jsme na dno propasti Macochy, stékala tam řeka Punkva do dvou jezírek. Jedno bylo větší druhé menší, menší stékalo pod skálu. Lodičky nejely,tak jsme šli zkratkou a došli jsme zpět ke vchodu  do Punkevní jeskyně. Potom jsme vyšli z jeskyně, sedli jsme si  na lavičky,  posvačili jsme a šli jsme krmit kočky, bylo jich tam asi 6. Bydlely ve skalách. Potom jsme počkali na vláček a jeli jsme do Kateřinské jeskyně a čekali jsme tam asi půl hodiny než došla paní průvodkyně. V Kateřinské jeskyni se dělají koncerty, pacienti co mají problémy s dýcháním, se tam chodí léčit. Kateřinská jeskyně se tak jmenuje, protože se tam Kateřině ztratilo jehně a už se odkud nikdy nedostala, potom jsme jeli domů. Moc se nám to líbilo.                  
                                                        Zlatík a Lucik

Sdílejte!