Zájezd do Prahy

25. dubna se uskutečnil zájezd do Prahy, na který se vydali žáci 9. ročníků a žáci mediální výchovy.
Probíhal v rámci realizace projektu Škola pro život, který je spolufinancovaný ESF a státním rozpočtem ČR. Žáci měli možnost zhlédnout historické centrum Prahy, budovu Českého rozhlasu Praha a filmové představení Galapágy v kině IMAX. Prošli se i po Václavském náměstí, kolem Staroměstské radnice až na Karlův most.Ve 13 hodin už nás dychtivě očekávali v Českém rozhlase Praha. Měli jsme zde možnost vidět živé vysílání, seznámit se s režií, jejím fungování a nahlédnout do sálu Symfonického orchestru Českého rozhlasu Praha. Na závěr jsme dostali malé dárečky a dokonce jsme si i zasoutěžili. V 15:40 jsme pak zasedli do měkkých křesel kina IMAX, kde jsme s plnými krabicemi popcornu a brýlemi na očích zhlédli filmové představení Galapágy. Největším zážitkem pro některá děvčata však bylo setkání s Rosťou ze zábavného pořadu Vyvolení.S krásnými dojmy ze zájezdu jsme pak vyrazili domů. Nešťastnou náhodou jsme se ovšem zdrželi v koloně stojících aut a opravováním vlastního autobusu. Některým to však vůbec nevadilo, na odpočivadle stihli z automatu vymámit několik plyšových zvířátek, které si pak s radostí odvezli jako suvenýry. Domů jsme dorazili po rušném dni unaveni, ale velmi spokojeni.
A nyní si můžete přečíst autentické zážitky našich žáků, aneb Co jsme v Praze viděli a zažili?
1) Po cestě tam film Mezi námi děvčaty.
2) Po výstupu z autobusu fotografování a autogramiáda s Rosťou Alkou z Ex – Vyvolených.
3) Ivanka Haklová nasedá do taxíku a líbá se s taxikářem, později jsme zjistili, že je to její          tatínek.
4) Šárka Vaňková, Standa Dolínek a Miroslav Grebeníček na Václavském náměstí.
5) Milodary žebrákům.
6) Královskou cestu kolem Orloje až na Karlův most.
7) Černoši v bílých námořnických uniformách.
8) Suvenýry a malíři na Karlově mostě.
9) Úkol: počítání soch na Karlově mostě. Nepočítal nikdo, ale je jich tam 30.
10) Cesta pražskou tramvají a metrem.
11) V Karlově ulici řídil dopravu policajt, který jím ve skutečnosti vůbec nebyl, byl to tzv. tichý  blázen. Lidé ho však díky jeho uniformě berou.
12) Výtah páternoster, reklamační průpisky a za to, že jsme věděli, že Český rozhlas vysílal poprvé 18. 5. 1923 a Aneta Langerová pomáhá nadaci Světluška, jsme vyhráli tašku na CD.
13) Sál Symfonického orchestru Českého rozhlasu.
14) Filip Jankovič v paláci Flóra.
15) Tři kopečky zmrzliny za 70 Kč.
16) 40 minut na Galapágách v Pacifiku v 3D.
17) Na výšku plátna by se vešlo 7 slonů, kdyby stáli na sobě.
18) Cesta domů, na 102. km hořící kamion – dvouhodinové zpoždění.
19) 3 prasklé klínové řemeny, hlemýždí tempo k motorestu Větrný Jeníkov, řidič opravuje, my soutěžíme, kdo, kolik a za kolik vytáhne plyšových zvířat. Vyhrává Pepoš Máčala s počtem 2 plyšáků.
20) Další přibližování ke Starému Městu, prasklý 4. klínový řemen, opět oprava, horko, tma, světla nesvítí, video nefunguje, klimatizace neklimatizuje, zpívání přeměněno na řvaní, uklidnění na příkaz učitelky  a prosbu pana řidiče.
21) 22:30 konečné přistání ve Starém Městě.
1. část paní učitelka Jarmila Tomešková, 2. část 9.c
 

Sdílejte!