Zájezd do Maďarska

Ve dnech 28.  – 30. dubna navštívili žáci šestého, sedmého a devátého ročníku Maďarsko. Cílem jejich cesty byla návštěva Paláce zázraků v Budapešti.
Vyjeli jsme v pátek v šest hodin ráno. Cesta probíhala klidně, ale před Budapeští nám začalo pršet. Než jsme se však dostali na místo, kde jsme mohli vysednout, už jen pokapkávalo, takže se v pohodě dalo přejít do Paláce zázraků, kde se děti 3 hodiny bavily zkoušením různých zajímavostí, pokusů a hlavolamů. Mohly si zalozit na horolezecké stěně, lehnout si na desku s hřebíky jako fakír nebo si třeba zajezdit na kole na laně asi 3 metry nad zemí jako artista a spoustu dalších zajímavostí. Než jsme vyšli z Paláce zázraků ven, přestalo pršet, vysvitlo sluníčko a tak to vydrželo až do neděle. Pro první den to stačilo, a protože byla obrovská dopravní zácpa v Budapešti, nechali jsme prohlídku Rybářské Bašty na sobotní ráno. Odtud se dětem naskytl překrásný výhled na město. Z Bašty jsme přejeli do muzea dopravy, kde se zase pokochaly nad modely železnic, ba některé nechal pán, který tam hlídal, sednout do automobilu, ve kterém se po Moskvě projížděl i americký prezident Reagan. Z muzea jsme pěšky přešli do termálních lázní a tam se zase vyřádili ve vodě, ať studené nebo teplé a prohřáli si pořádně svá těla. Tak jako první i druhá noc byla v hotelu Etap, které jsou ještě o něco lepší, než Formule, protože tady je sociální zařízení přímo na pokojích.Na nedělní ráno jsme si nechali čas na to, abychom se aspoň vyfotili před Parlamentem a svou návštěvu děti zakončily návštěvou Vidám Parku, kde si vyzkoušely zase spousty atrakcí, přes jízdu na horské dráze a vodním kanálu až po různé kolotoče ve výškách, které ne zrovna každému udělaly dobře.Domů jsme dorazili v neděli po šesté hodině večer, spokojení a plní dojmů a zážitků.

Sdílejte!