Práce s intranetem

Součástí nových stránek školy je i školní intranet, kde mají vyučující nejen aktuální informace k dění ve škole, ale také potřebné tiskopisy, seznam literatury v jednotlivých kabinetech.
Pro práci s ním proběhlo školení, kde každý získal nejen přihlašovací jméno a heslo, ale také první zkušenosti s prací s ním. Někteří již nyní se snaží vkládat první články, hledají potřebné dokumenty (součástí jsou totiž školní tiskopisy). Dříve se materiály do kabinetů kopírovaly, teď to už není potřebné. Není třeba ani tisknout nabídky dalšího vzdělávání různých agentur, vše si lze v klidu prostudovat klidně i v teple domova. Na školení se učitelé seznámili nejen s intranetem, ale také s prací s multifunkčními zařízeními, které mají v kabinetech k dispozici (tzn. tiskárnu, kopírku a scanner). U mnohých stále přetrvává strach z výpočetní techniky, věříme, že se  ho brzy zbaví.

Sdílejte!