Poznáváme země EU

Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko …. a jména dalších zemí jsme mohli slyšet ve středu 12. dubna při prezentaci prací žáků 7. tříd na téma Poznáváme země Evropské unie.
Jednalo se o další aktivitu projektu Škola pro život, který je spolufinancovaný EU a státním rozpočtem ČR. Žáci sedmých tříd se rozdělili do skupin. Každá zpracovávala pod vedením učitelů vybranou zemi. Hledali o ní informace na internetu i v různých encyklopediích. K závěrečnému zpracování přistoupili různě. Někteří využili prezentaci v PowerPointu, jiní zpracovali projekt „papírové podoby“. Všem společně dělalo problémy vyjádřit se před početným publikem. Nakonec i díky nové ozvučovací technice vše hrdinně zvládli. Nejlepší práce nyní budou „putovat“ po obecních úřadech. Vystavíme je ve Starém Městě, Jalubí, Nedakonicích i Kostelanech. Naši sedmáci se mají čím pochlubit…

Sdílejte!