Co se dělo na II. stupni

Sezóna olympiád a soutěží a nejrůznějších klání je v plném proudu.
15. března proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnila se především děvčata šestých až devátých ročníků. Byl udělen také zvláštní diplom „ZA JEDINÉHO MUŽE“ v soutěži. Slyšeli jsme jak prózu, tak poezii, jak veselou, tak také vážnou. Tři nejlepší dívky byly vyslány do okrskového kola, které se konalo v pondělí 20. března v Domečku ve Starém Městě. Zde rovněž uspěly a čekejme, jak to dopadne v okresním kole v Redutě v Uherském hradišti 5.dubna. Držíme palce.Ve čtvrtek 16. března k nám do školy zavítala hudební cimbálová kapela Réva ze Zlína, která díky cimbálu, houslím, base, klarinetu a saxofonu vyluzovala skutečně melodické písně. Hlavně  moderní a mládeží poslouchané hity. Celý program byl velmi vtipně komentován šéfem kapely. Pořad byl doplněn zároveň soutěžními otázkami na hudební témata, samozřejmě ti nej… byli sladce odměněni. Hodina uběhla jako voda, chlapci pomohli muzikantům sbalit nástroje a s díkem za hezký kulturní zážitek jsme se rozloučili.16. března si žáci mohli dovolit nerespektovat zvonění a soustředěně pracovat 60 minut v kuse a potom se v klidu nasvačit, i když nebyla přestávka. Jak to? Psali totiž celorepublikového (možná pro nás už „klasického“) Klokana, neboli matematickou soutěž ve dvou kategoriích – pro šesté a sedmé ročníky Benjamínek a pro osmé a deváté Kadet. Poté byli vyhodnoceni nejlepší Skokani tříd. Byli jsme relativně úspěšní.A 23. března se ti nejlepší zeměpisci ze školního kola zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády v naší partnerské škole na sídlišti Východ v Uherském Hradišti.SRDÍČKOVÝ DEN – to je nejen krásné spojení slov, ale také hezká akce a prospěšná akce. O co jde? Občanské sdružení Život dětem prodávalo plastová srdíčka za 20 korun českých a výdělek byl darován postiženým a opuštěným dětem. V prodeji se angažovaly žákyně devátých tříd. 

Sdílejte!