Rozhovor s paními kuchařkami

1. Vaříte rády, nebo je to jen vaše zaměstnání?
Vaříme rády, je to náš koníček.2. Které jídlo vaříte ve školní jídelně nejraději ?
Jakékoliv, které chutná strávníkům bez ohledu na pracnost.3. Které naopak je náročné a pracné? Z polévek boršč a z hlavních masové rolády a z příloh brambory.
         
4. Která polévka zůstává nejčastěji, neboli kterou polévku máme nejmíň rádi?
Polévky s mlékem – vločkovou a květákovou.5. Naopak – která polévka nezůstává ?
Vývary s těstovinou.6. Kolik z nás dětí Vám za jídlo poděkuje? Kolik pozdraví?            Tyto děti by se daly spočítat na prstech jedné ruky. 7. Určitě je Vaše práce namáhavá, zbývá Vám ještě doma čas a chuť na nějaké koníčky?
Přestože je to práce namáhavá, zbývá nám na záliby a koníčky ještě trocha času.8. Má některá z Vás svůj vlastní recept?
Ano.9. Zpíváte si uvaření? Jestli ano, tak kterou nejčastěji?
Ano, právě tu, kterou hrají v rádiu.10. Co bychom měli vylepšit na svém chování v jídelně?
Neničte zařízení jídelny – ubrusy a příbory, nepohazujte kolem sebe párátka, žvýkačky a jídlo! Budete se u nás lépe cítit. DOBROU CHUŤ!A náš recept? MLSÁNÍ „MIŠ – MAŠ“  Na pánvi necháme zkaramelizovat trochu cukru, přidáme sekané ořechy všeho druhu, mandle, kokosovou moučku, ovesné vločky, rozinky a vše společně opražíme. Dochutíme medem a sušeným ovocem.

Sdílejte!