Oborové dny v rámci ESF

Ve čtvrtek 9. března ve dvě hodiny to začalo. Ptáte se co? No přece prezentace témat Oborových dnů deváťáků.Ve čtvrtek 9. března ve dvě hodiny to začalo.  Ptáte se co? No přece prezentace témat Oborových dnů deváťáků.
Ještě o hodinu dříve k nám do školy  přišli žáci druhého stupně Základní školy v Tupesích a  Základní školy Větrná z Uherského Hradiště.
Žáci z Tupes nám představili svoji obec a základní školu, její historii dokonce vtipně zdramatizovali. Hosté z Větrné prezentovali kromě školy projekt Veselé malování, v němž osvětlili podstatu a prospěšnost spolupráce starších a mladších žáků. Ve třetím projektu se zamýšleli nad minulostí a budoucností naší přírody. A co naši deváťáci? Musíme říci, že byli v tématech všestranní a v prezentaci skvělí. Témata pojali vesele i vážně. Dozvěděli jsme se hodně informací o zemích třetího světa, v televizním šotu s mluvčí okresní policie jsme se seznámili se statistikou kriminality našeho regionu, mnoho informací jsme získali i o výrobě čokolády. Překvapila nás ochutnávka, naši spolužáci nám vlastní čokoládu sami uvařili. V anketě Nikdo není dokonalý, která proběhla formou videozáznamu, jsme se přesvědčili, že ani naši spoluobčané neví vše o Starém Městě. Při expedici Chřiby nás trochu zabolely nohy, dále jsme se zájmem sledovali porovnávání fotografií v projektu Staré Město v minulosti a dnes.  Líbilo se nám dramatické zpracování Dívčí války a rozesmála nás Červená Karkulka v anglickém pojetí.
Poněvadž se projekty vydařily, bylo nám líto se s nimi dál nepochlubit. Proto jsme je předvedli ve středu 15. března zájemcům z řad rodičů před rodičovským sdružením a současně jsme se procvičili na čtvrteční odpoledne, kdy jsme v rámci projektu ESF Škola pro život předvedli naše práce v ZŠ Větrná v Uherském Hradišti. Procvičili jsme se v prezentaci v prostředí pro nás neznámém.
A  co se v projektu Škola pro život dále chystá? Žáci 7. ročníků intenzivně pracují na projektech Poznáváme země Evropské unie, každá skupinka zpracovává některou ze zemí. Závěrečné prezentace připravujeme na 21. března. Vzhledem k nemocnosti to ale vypadá tak, že termín budeme muset trošku posunout. Zároveň uspořádáme z prací výstavu, která bude putovat mezi obecními úřady ve Starém Městě, v Kostelanech, v Jalubí i v Nedakonicích.
 
Jan Novák, 9.d
Adam Šebek, 9.d
 

Sdílejte!