Čtěte něco o koních

Julie pravidelně chodí do stájí, kde navštěvuje jezdeckou školu. Pilně se připravuje na zkoušky z jezdectví.Jednoho dne se ve stáji objeví nový kůň.
Je to andaluský hřebec jménem Placido. Je vycvičený ve speciální škole ve Španělsku a jezdil i býčí zápasy.
Jeho bohatá majitelka – paní Medanzová – brzy poznala, že na něm jezdit nemůže, protože se ho vlastně bojí, jelikož jej nezvládá. Rozhodla se tedy koně prodat, bohužel k velikému zklamání ostatních lidí, kteří měli Placoda hodně rádi. Všichni totiž věděli, že chyba je na straně paní Medanzové.
Náhodou se v té době objevil ve městě španělský cirkus. Jeden chlapec jménem Manuel uměl na Placidovi jezdit. Všem cirkusákům se tajil dech, když jim Placido s Manuelem předváděli piafy, španělský krok, levády a všechno ostatní. Paní Berndtová, ředitelka cirkusu vše pečlivě sledovala a moc si koně zamilovala. Když si všechno řádně promyslela, koně od paní Medanzové koupila. Všichni byli moc šťastní, protože se Pklacido přestěhoval do stáje jen o kousek dál a všichni jej mohli kdykoliv navštívit.
Knížka je nádherná a doplněná i ilustrovaným sloníčkem jezdectví. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi koně.

Dana Schutzová, 7.a
 

 

Sdílejte!