Lyžařský kurz 7.ročníku

V letošním školním roce byly rozděleny sedmé třídy do dvou skupin.
Početnější skupina tvořená třídou 7.B,C,E v počtu 67 žáků absolvovala lyžařský kurz na RS Martiňák v Beskydech od 5. – 11.2.2006 a druhá skupina v počtu 40 žáků na horském hotelu Paramon v Jeseníkách od 4. – 10.3.2006. Žáci zažili všechny druhy počasí od jasna až po husté sněžení a o sníh opravdu nebylo nouze. Všichni prošli úspěšně lyžařským výcvikem a žáci na Martiňáku i běžeckým výcvikem. Skupinka nejlepších běžkařů dokonce zvládla náročný výšlap na Pustevny.Kurz v Jeseníkách měl o něco náročnější lyžařské terény než na Martiňáku. Většina dětí patřila mezi zdatnější lyžaře a zvládla výjezd do lyžařského střediska Kazmarka v Karlově. Na závěr obou kurzů proběhly závody ve sjezdovém lyžování.Výborné chování, přístup a nasazení dětí během výcviku, na hotelu, při přednáškách i večerním programu v obou kurzech bylo vizitkou žáků ZŠ Staré Město. Projetí všech žáků slalomem bylo odměnou pro všechny lyžařské instruktory, kterým děkuji za výborný průběh obou kurzů. hl.vedoucí Jan Zábranský

Sdílejte!