Oborové dny

Ve čtvrtek 9. března ve dvě hodiny to začalo.  Ptáte se co? No přece prezentace témat Oborových dnů deváťáků.
    Ještě o hodinu dříve k nám do školy  přišli žáci druhého stupně Základní školy v Tupesích a  Základní školy Větrná z Uherského Hradiště. Žáci z Tupes nám představili svoji obec a základní školu, její historii dokonce vtipně zdramatizovali. Hosté z Větrné prezentovali kromě školy projekt Veselé malování, v němž osvětlili podstatu a prospěšnost spolupráce starších a mladších žáků. Ve třetím projektu se zamýšleli nad minulostí a budoucností naší přírody. A co naši deváťáci? Musíme říci, že byli v tématech všestranní a v prezentaci skvělí. Témata pojali vesele i vážně. Dozvěděli jsme se hodně informací o zemích třetího světa, v televizním šotu s mluvčí okresní policie jsme se seznámili se statistikou kriminality našeho regionu, mnoho informací jsme získali i o výrobě čokolády. Překvapila nás ochutnávka, naši spolužáci nám vlastní čokoládu sami uvařili. V anketě Nikdo není dokonalý, která proběhla formou videozáznamu, jsme se přesvědčili, že ani naši spoluobčané neví vše o Starém Městě. Při expedici Chřiby nás trochu zabolely nohy, dále jsme se zájmem sledovali porovnávání fotografií v projektu Staré Město v minulosti a dnes.  Líbilo se nám dramatické zpracování dívčí války a rozesmála nás Červená Karkulka v anglickém pojetí.

Sdílejte!