Zpěv zpívajícího ducha

Tato knížka se mi velmi líbila. Vypráví o malé holce Adrianě a její babičce,

které musely náhle odjet k jejich tetě Alici. Alice jim napsala  dopis, ať přijedou, že něco u ní doma není v pořádku.
Adriana má za úkol vyřešit záhadu – tajuplný zpěv v Modrém mlýně. Tetu Alici tento tajemný zpěv moc trápí. Adriana se zde skamarádila s Richardem. Začala podezírat Richarda a jeho otce, že tajemný zpěv je jejich práce, protože chtějí koupit Modrý mlýn, a  proto tento divný  tajuplný zpěv nastražili oni.
Ale pak se objevil pan hrabě Arthur a jeho manželka Anna, kterým Modrý mlýn patří a kteří chtějí tetu Alici odtud vyhnat. Tajuplný zpěv dělal celou dobu malý černoušek Billi, který je sirotek a hrabě ho má ve své péči.
Jednou večer Adriana uslyšela ten záhadný zpěv, šla se podívat do mlýna a uviděla tam malého zpívajícího Billiho. Druhý den zašla k hraběti požádat o vysvětlení. Dozvídá se pravdu, nastražil to vše on, protože chtěl být v  Modrém mlýně sám a tetu Alici chtěl vystěhovat. Vše ale nakonec dobře dopadlo, teta Alice zůstala.
Adriana si mohla říci: „Záhada je vyřešena, už abychom byly doma !“
Betka Janošková, 7.E

Sdílejte!