Žebrácká opera

Letos již podruhé jsme byly s paní učitelkou Jankových ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Na čem? Na Žébrácké opeře od německého dramatika Bertolda Brechta..

Sraz jsme měly 16.50 před divadlem. Zaujaly jsme svá místa a mohlo se začínat. Skoro všichni, kteří už tuto hru viděli, nám tvrdili, že to bylo nic moc. Nám se to ovšem velice líbilo. Hlavní roli hrál můj nejoblíbenější herec Slováckého divadla Tomáš Šulaj. Doufám, že mé hodnocení není pouze subjektivní.
Děj se odehrával ve věznici, mezi žebráky, podvodníky a zloději. Hlavní postava – Mackieho Messera nakonec odsoudili za jeho činy k oběšení.
Potlesk po představení, dle mého názoru, mohl být vděčnější. Během přestávky jsme obdivovaly expozici v prvním patře divadla na téma středověkých loutek. Krásné vyřezávané loutky stály skutečně za to. Některé vypadaly jako skuteční lidé, se svýma namalovanýma očima byly jako živé.
V osm hodin se divadlo zamklo a my jsme se rozprchly směrem k domovům.
  Ivana Haklová, 9.c

Sdílejte!