Skalní útvary podzimních Chřibů

V neděli 14. listopadu 2021 se turistický kroužek naší školy vypravil, i přes zdánlivě špatné počasí, na výlet do Chřibů. V plánu jsme měli 12km trasu z Košíků přes pískovcové útvary Skalky, skálu Miláčka, impozantní Budačinu do Jankovic. Ráno se na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti sešlo 12 nejstatečnějších, které pár kapek a mokré listí v lese nemohlo rozhodit. Z Košíků jsme ve svižném tempu vystoupali na Paseky a potom zamířili na pískovcové Skalky. Kouzlo podzimu bylo znát … Les byl krásně barevný, skály pokryté sytě zeleným mechem. Jako z pohádky … Jen ti skřítkové tam chyběli. Opatrně jsme sešli podél všech skalních útvarů do údolí a už zase stoupali nahoru, kde nás čekala skála Miláčka. Tady jsme se jen rychle vydýchali a pokračovali přes Zuzančinu studánku dále na největší skalní útvar naší nedělní výpravy – Budačinu. Pod stěnou jsme si dali svačinu, občerstvili se a trochu si odpočinuli. Nutno říci, že nedělní autobusová doprava není zrovna nejplynulejší a my jsme museli šlapat v dost rychlém tempu, abychom stihli jediný autobusový spoj zpátky do Uherského Hradiště. Proto jsme moc neotáleli a vypravili se po modré turistické značce přes Březí a Kozinec do Jankovic. Na zastávku jsme dorazili s 15 minutovým předstihem, takže skvěle naplánováno i „odšlapáno“. Příští měsíc chystáme trochu volnější a odpočinkovější výlet – návštěvu vánoční Olomouce a její vánoční trhy se spoustou dobrot a lákadel.

 

Sdílejte!