Beseda v knihovně

Tento týden se žáci pátých tříd vydali na besedu o knihách do knihovny ve Starém Městě. Přivítaly je paní knihovnice a seznámily děti se současnou a také již klasickou literaturou pro děti. Nechyběly informace o autorech či autorkách méně nebo více známých, jako jsou  např.: Petra Braunová, Ivana Peroutková, Petra Soukupová, David Walliams, Vojtěch Steklač, Joanne Rowlingová a další.

Po skončení besedy měly děti za úkol vyluštit křížovku a tajenka jim napověděla název knížky, kterou pak společně v poličkách vyhledaly a něco si o ní řekly. Návštěva knihovny také navnadila některé žáky k tomu, aby se přihlásili k členství v knihovně a mohli si tak půjčovat z nepřeberného množství krásných nových knížek, kterých je v naší knihovně opravdu dostatek. Ve škole si pak děti ještě s paní učitelkou o knížkách promluvily a společně zhodnotily, jak se jim v knihovně líbilo.

 

Sdílejte!