Olomoucká Pevnost poznání

V sobotu 20. listopadu nadšenci z řad žáků 7. a 8. ročníku vyrazili na exkurzi do Olomouce do Pevnosti poznání. V osm hodin ráno je čekala cesta vlakem směr Olomouc, po příjezdu se vydali k Pevnosti poznání. Tam dostali vstupenky a měli půl hodiny na samostatné procházení pevnosti. Potom se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina měla rozchod v třetím patře o vesmíru a druhá skupina měla program o usměrněných elektronech. V téměř hodinovém programu sestavovali i elektrické obvody. Poté se skupinky vyměnily. Po výukovém programu mohli všichni zkoumat jednotlivé expozice. Pro žáky osmého ročníku byl kromě jiného aktuální důkaz Pythagorovy věty, což se moc líbilo paní učitelce Kučové. Po ukončení programu v Pevnosti poznání všichni poznávali krásy Olomouce, dokonce už byly vánoční trhy.

A pak směr nádraží – odjezd do Starého Města. Příjezd byl v 15.55.

Celou exkurzi nás doprovázely paní učitelky Kučová a Slančíková.

Patricie Kašná, Simona Nedomová, Veronika Zvardoňová – VIII.B

Sdílejte!