První dopisy z Francie patří našim šesťákům!

Konec října znamenalo ve dvou třídách šestých ročníků velké nadšení. Přišla nám velká obálka z Francie a v ní byl dopis pro každého žáka, který je pro letošní školní rok zapojený do programu e-Twinning.
Pro většinu žáků je to poprvé, kdy v ruce drželi dopis, a ještě napsaný v angličtině. Naši partnerskou školou se stala Základní škola Collège Jules Renard z města na Laval, které se nachází v severozápadní Francii. Jejich paní učitelka se jmenuje Barbara a naplánovaly jsme spolu zajímavé projekty na celý školní rok.


První projekt je vždy seznamovací, ve kterém si žáci vymění první dopisy s informacemi o sobě a své rodině, škole, zálibách, oblíbeném jídle.
Naši žáci právě pracují na svých dopisech s Halloweenskou tématikou a věřím, že své kamarády na dopisování určitě potěší.
Dalším z plánovaných projektů se bude týkat vánočních zvyků a tradic.

Sdílejte!