Volby do žákovského parlamentu

UŽ ZNÁME NOVÉ HVĚZDY PARLAMENTU…

Pondělí 11. 10. a úterý 12. 10. se neslo ve znamení voleb. Žáci II. stupně si mohli zvolit své nové parlamenťáky. Do volební místnosti zamířilo 63,75 % žáků, kteří svými křížky rozhodli o budoucí sestavě Žákovského parlamentu ZŠ Staré Město. V úterý se před 14. hodinou zavřela volební místnost a z urny se vysypaly všechny volební lístky a začala ta adrenalinová část voleb – KDO bude novou tváří parlamentu? Pořadí se každou chvíli měnilo, někde rozhodly pouhé 2 hlasy. Kdo tedy bude stát po boku koordinátorek?

6. ročník

35 hlasů získala Lucie Jakšíková ze 6. C, následuje ji Viktor Havlásek ze 6. D s 23 hlasy a poslední člen je Ondřej Kročil z 6. A, který získal 21 hlasů.

7. ročník

Nejvíc hlasů, 38, získala Kristýna Slámová ze 7. A, o 3 hlasy méně měl Dominik Duda ze 7. C a trojici uzavírá s 30 hlasy Emílie Vašíčková ze 7. D.

8. ročník 

Nejvíce voliče oslovila kandidátka Pavla Kubeše z 8. C, který získal nejvíc hlasů – 42. S 24 hlasy přivítá parlament Sáru Novomestskou z 8. C a do třetice také z 8. C Nikol Navrátilovou s 19 hlasy.

9. ročník

Se 34 hlasy obsadil pomyslnou 1. příčku Vojtěch Večerka z 9. D, o bod méně měl pak Tomáš Stuchlík z 9. A. Do trojice se ke klukům přidává Michal Pokorný z 9. C s 29 hlasy.

Na všechny výsledky se lze podívat v přiloženém souboru.

Chtěly bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se nebáli a odhodili svůj stud, přinesli kandidátku a snažili se bojovat o vaše hlasy. Všem novým parlamenťákům gratulujeme a těšíme se na spolupráci. Všichni ostatní nemusí smutnit, při mnohých akcích budeme potřebovat každou pomoc a budeme rády, když zachováte parlamentu přízeň i přes nezvolení.

Děkujeme i panu místostarostovi Starého Města Martinu Zábranskému za poskytnutí urny a plent do volební místnosti. Dopřáli jsme tím našim žákům pocit pravých voleb.

grafy

Sdílejte!