Dějepisná exkurze Po stopách Karla IV. – Praha 11.10.2021

Je chladné podzimní ráno a naše školní exkurze začíná v 6.05 hod srazem na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Na nádraží v Praze si nás vyzvedl pan průvodce Kočí, který měl pro nás připraven celodenní program po hlavních památkách Prahy.

Metro nás převezlo na Malostranské náměstí, kde jsme začali prohlídkou areálu Pražského hradu.

Nahlédli jsme do domečků ve Zlaté uličce a také do věže Daliborka. Nejvíce se nám líbila mučírna, o které nám pan průvodce řekl mnoho zajímavostí. Poté vedly naše kroky do baziliky sv. Jiří, kde je pohřbena sv. Ludmila. Dále jsme navštívili nádherný gotický Vladislavský sál a ve Staré sněmovně nás čekalo překvapení – kopie korunovačních klenotů.

Poslední zastávkou na Pražském hradě byl samozřejmě chrám sv. Víta, Vojtěcha a Václava. Odsud jsme se už pěšky přesunuli přes Karlův most na Staroměstské náměstí a v 15 hod. jsme viděli staroměstský orloj v pohybu.

Poté už se naše exkurze chýlila ke svému konci. Na Václavském náměstí jsme s nadšením přivítali rozchod na nákupy. Od sochy sv. Václava, kde jsme měli po rozchodu sraz, jsme se už jen přesunuli na hlavní nádraží. Rozloučili jsme se s panem průvodcem a unaveni po celém dnu jsme sedli na vlak Leo express.

Celý den nás provázelo sluníčko a exkurzi jsme si moc užili. Získali jsme mnoho nových a zajímavých informací.

T. Blahová a A. Kavanová, 7.D

Sdílejte!