Lichožrouti online

V pátek 19. února měli žáci 4. B možnost v rámci hodiny českého jazyka zúčastnit se besedy s herci Slováckého divadla Terezou Hrabalovou a Davidem Vacke.Protagonisté divadelního představení Lichožrouti si pro děti připravili zábavnou formou hodinu literární výchovy. Popovídali si s dětmi o knize Pavla Šruta Lichožrouti, kterou připravují jako divadelní hru pro děti i dospělé. Děti se seznámily s různými divadelním pojmy jako je inspicient, garderobiérka, vlásenkářka, dověděly se, co dělá osvětlovač, výprava, krejčová a  další. V průběhu vyprávění měly děti možnost odpovídat na různé záludné otázky a kdo dával bedlivý pozor, získával za své správné odpovědi body. Žáci měli také možnost poslechnout si i zhlédnout malou ukázku z připravované hry a potěšit se tak pohledem na krásně ušité loutky-hlavní hrdiny příběhu. Toto milé mini představení bylo zpestřením naší online výuky. Moc děkujeme.

 

 

 

Sdílejte!