Matematické soustředění 2020

Ve dnech 23.- 24. září 2020 se třídy VII. D a IX. D vypravily na matematické soustředění do Nové Lhoty. Po příjezdu jsme se ubytovali a ihned vyrazili na 1. aktivitu, kde jsme se rozdělili do dvojic tak, že každý deváťák měl svého sedmáka. Dostali jsme zadání v podobě čtyř pracovních listů a počítali jsme. Po aktivitě nás čekal oběd a poté kvůli hezkému počasí pouze půlhodinový odpolední klid. Po výborném obědě nás čekaly další matematické hry. Na tuhle aktivitu už jsme byli rozděleni na třídy a v každé třídě potom ještě na polovinu. Každá paní učitelka měla připravenou nějakou matematickou aktivitu (matematický kvíz, hrátky se zápalkami, matematico, hrátky s kostkami). Po všech hrách následovala jen krátká procházka ulicemi Nové Lhoty a po příchodu nás čekala večeře. Večer jsme strávili ve společenské místnosti, kde jsme si shrnuli celý den, udělili několik diplomů a odměn a poté si ještě zahráli poslední hru (umísti marshmallow co nejvýš) a zakončili tím den. Pak už se každý vydal na svůj pokoj chystat se ke spánku. Ve čtvrtek jsme měli budíček v 7:30 a v 8:00 snídani. Poté následoval krátký odpočinek, po kterém se začaly hrát další logické hry (blokus, digit, logeo). Následoval oběd a začalo se balit. Před odjezdem paní učitelky vyhlásily vítěze her z dopoledních aktivit a kolem 16:00 jsme vyjeli zpátky ke škole.

Zuzka Zedníková, Kika Kročová, Barča Kusáková z IX. D

Sdílejte!