Malovaný svět Boženy Němcové

SVČ Klubko a Městská knihovna ve Starém Městě každoročně vyhlašují výtvarnou soutěž, letos s názvem Malovaný svět Boženy Němcové, v níž se měli mladí tvůrci nechat inspirovat jejími příběhy. Soutěž byla rozdělena do šesti kategorií:

1. kategorie: MŠ
2. kategorie: 1. – 2. třída ZŠ
3. kategorie: 3. – 5. třída ZŠ
4. kategorie: 6. – 9. třída ZŠ
5. kategorie: skupinová práce
6. kategorie: ostatní

Vernisáž výstavy proběhla 26. února v 16.30 hodin v knihovně ve Starém Městě, při níž došlo i ke slavnostnímu vyhlášení vítězů. Zúčastnilo se několik našich žáků z 1. i 2. stupně. Jen ze 2. stupně obsadily naše dvě žákyně přední příčky v rámci IV. kategorie. Na 1. místě se umístila Adéla Obdržálková ze VII.D se svou nádhernou výšivkou na motiv Babičky, 3. místo obsadila Iva Turčinová, rovněž ze VII.D, pro kterou se stala inspirací pohádka O dvanácti měsíčkách.
Holkám gratulujeme a posíláme energii a inspiraci k dalšímu tvoření!
Výstava potrvá v knihovně až do 27. března.

 

Sdílejte!