Radostný začátek roku s e-Twinningem

I v lednu se dá radovat z vánočních dárků! O tom by mohli vyprávět žáci 6. a 8. ročníku, kteří si s velkou radostí otevírali novoroční přání s dárky od svých francouzských kamarádů. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o vánočních tradicích. Nejvíce se žáci podivovali nad informací, že nadílku pod stromeček dětem nosí až v noci z 24.12. na 25.12. Otec Vánoc Père Noël a mnohé děti tak čekají až do půlnoci, aby si pak mohly rozbalit dárky.

Tradiční vánoční dezert s čokoládovým krémem se nazývá bûche de Noël, česky Noëlovo poleno a nad obrázky se žákům jen sbíhaly sliny. Pro sladkost ale nemuseli žáci chodit daleko, jelikož mnozí obdrželi ve svých dopisech různé čokoládky, bonbony anebo tradiční vánoční sušenky.

Dalším společným projektem, který se kvapem blíží je 14. únor, který jsme pojali z hlediska přátelství. Z žáků 6. ročníku se stanou básníci a pro svého francouzského kamaráda se pokusí sepsat krátkou anglickou básničku a žáci 8. ročníku se budou snažit popsat význam slova přátelství.

Ráda bych tímto poděkovala všem žákům, kteří se první pololetí aktivně podíleli v projektu e-Twinning. Moc si toho vážím a do druhého pololetí přeji žákům spoustu kreativních myšlenek při práci na dalších projektech s naší partnerskou školou College Jean Jaures.

Sdílejte!