Tvoje malá velká pomoc

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Jsou to chvilky, kdy by nikdo neměl zůstat sám. Dny, kdy obdarováváme své blízké a které trávíme v teple domova. Co ale ti, kteří takové štěstí jako my neměli?

Proto se žákovský parlament rozhodl udělat každý rok charitativní stánek s různým zaměřením na tradičním školním mikulášském jarmarku.

Letos jsme se zaměřili na vybrání peněz na adopci naší Aničky a také na podporu dětí z komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni.

Do stánku nám přišlo spoustu pěkných věcí, které jsou nakoupeny přímo od keňských výrobců a dovezeny k nám tzn. bez prostředníků a 100 % výtěžku putuje do Afriky. Na své si přišel skoro každý. Na výběr byly např. náramky, slon a hroch z mastku, káva z Keni, čaj, tašky atd. Nám se tímto prodejem podařilo vybrat a do Kani zaslat 4724 Kč.

Na jarmarku byly také vystaveny jedny z nejlepších výtvorů z výtvarné výchovy žáků z naší školy. Obrazy jsme prodávaly za dobrovolný příspěvek. Ten poputuje na podporu naší adoptivní dívky Anny Adhiambo.

Váš ŽP

Sdílejte!