Habsburská Vídeň

Dne 18.12.2019 se uskutečnil zájezd do Vídně pro žáky 8. ročníku. Naším tématem byla především habsburská Vídeň, ale v tomto čase jsme nemohli opomenout ani vánoční trhy.

Odjížděli jsme ráno od školy. Cesta rychle uběhla a během cesty nám pan průvodce provedl výklad o historii Rakouska a Vídně.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. První zastávkou ve Vídni byl zámek Schönbrunn, kde jsme během krásného slunečného dopoledne navštívili Neptunovu fontánu, kolonádu Gloriette a vánoční trhy u zámku. Dále následovala prohlídka historického centra Vídně. Obdivovali jsme Hofburg, Dóm sv. Štěpána, Volskgarten s památníkem Alžběty Bavorské a další…Celý výlet byl zakončen vánočními trhy před radnicí.

Dějepisná exkurze se vydařila a všichni byli velmi spokojeni.

žákyně 8.D

Sdílejte!