Adventní výlet na stříbrnou neděli – Vánoční trhy Olomouc

Prosincový turistický kroužek jsme naplánovali na stříbrnou adventní neděli a nesl se zcela v duchu Vánoc. V osm hodin ráno jsme se vydali vlakem do Olomouce za vánočními trhy.

S naším příjezdem se spustil déšť, tak jsme se vrhli směrem na výstaviště Flora, kde se také konají každoročně trhy. Čekaly nás vánoční stánky s různými drobnostmi, ale i jídlem a pitím nebo také tvořivé dílničky. Dopřáli jsme si slavností atmosféru Vánoc, popovídali si, koupili si něco dobrého na zub, poseděli si s hrnečkem dětského punče. Kdo chtěl, dokoupil poslední dárečky pro rodinu a přátele.

 

Naše jízda po adventních stáncích pokračovala na Horním náměstí, opět jsme využili nepřeberné množství stánků s občerstvením. Na výběr jsme měli z nejrůznějších horkých nápojů, smažené bramboráky, grilované klobásy, tradiční české polévky na zahřátí, palačinky, trdelníky a mnoho dalších dobrot. Nechyběly ale opět ani řemeslné výrobky, vánoční ozdoby či svíčky a další. Potom jsme si prošli i Dolní náměstí, kde se nachází kluziště, a tento rok se jarmark ze dvou hlavních náměstí rozšířil i na nedalekou tržnici, kde je hlavní atrakcí velké ruské kolo.

Nákupní horečku jsme zakončili v galerii Šantovka. Na to, že jsme se zabývali tentokráte více než turistikou nakupováním, jsme nachodili překvapivých 12 km. A užili jsme si to stejně jako v přírodě.

 

Sdílejte!