Projektový den

Ve středu 27. listopadu si žáci VI.D vyzkoušeli výuku trošku jinak. Navštívili RayService ve Starém Městě a mobilní učebnu zaměřenou na pneumatiku. Nikdo nevěděl, co čekat. O to větším překvapením byl připravený program. Jedna polovina třídy zkoumala jevy, které jsou založeny na principu pneumatiky, sestavovala pneumatické obvody podle schémat i podle vlastní tvořivosti.  Pro všechny to bylo první setkání s problematikou.

Druhá polovina třídy se nejprve seznámila s firmou RayService, pak se žáci rozdělili do čtyř skupin.

Dvě skupiny si vyzkoušely kompletní výrobu kabeláže, naučily se technikám jako pájení, lisování, montáže konektoru, instalace a smrštění hadic. Ve druhé části se naučily sestavit svazek na interaktivní maketě včetně navlečení a smrštění hadic a vyvázání vývodu.

Další dvě skupiny žáků se vystřídaly při 3D modelování, ukázce 3D tisku a výrobě blikače. Žáci si kompletně osadili a oživili desku plošných spojů, vyrobili blikač. Hotové výrobky si mohli odnést s sebou domů.

Všichni se vrátili nadšení a plni zážitků. Všem, kteří se na organizaci projektového dne podíleli, patří naše poděkování.

Projektový den zaštítil VISC s.r.o..

 

Sdílejte!