Turnaj v barevném minivolejbalu

V sobotu 2. listopadu 2019 proběhl v Jarošově první turnaj školního roku 2019/2020 v barevném minivolejbalu, kterého se zúčastnili také žáci I. stupně ZŠ Staré Město. Děti se sešly v hojném počtu a tělocvična v Jarošově hýřila barevnými tričky a volejbalovými míči od rána až do večera. Ve třech výkonnostních kategoriích (žlutý, oranžový a červený minivolejbal) zde soutěžilo celkem 80 dvojic mladých volejbalistů a volejbalistek.

Nejpočetnější kategorií byla kategorie oranžového volejbalu, celkem 35 družstev. Nás reprezentovaly následující dvojice: Lazárik Patrik – Lazárik Viktor (6. místo), Georgiu Thobias – Kamler Lukáš (10. místo), Kotačková Anna Marie – Bukvald Viktor (14. místo), Škrabalová Adéla – Obdržálková Lea (19. místo), Vlčková Klára – Bukvald Ondřej (20. místo), Pospíšilová Eliška – Karolína Klaudová (23. místo) a Fuglík Lukáš – Kristýna Chybíková (26. místo). Pro všechny dvojice to byl první start v této kategorii a zvládly ho skvěle.

Hned po oranžových následovali naši nejmladší zástupci žlutého volejbalu: Veronika Baráková – Jakub Juřena (9. místo), Daniela Gojšová – Bukvald Šimon (13. místo) a Tereza Korvasová – Amálie Kowalíková (18. místo).  V této kategorii mezi sebou soupeřilo celkem 21 družstev a naši malí volejbalisté a volejbalistky zvládli svůj první turnaj na výbornou.

Skoro ve čtyři hodiny odpoledne nastoupili naši červení volejbalisté. V konkurenci 24 družstev jsme měli sedm zástupců: Kovaříková Klára – Kovaříková Michaela (7. místo), Procházka Eduard – Bartošík Štěpán (11. místo), Třetinová Anna – Kambová Anežka (13. místo), Bukvald Petr – Jiří Horváth (14. místo), Hrudňáková Klára – Polášková Markéta (15. místo), Perničková Barbora – Haša Filip (16. místo) a Valentová Agáta a Slámová Kristýna (20. místo). Většina volejbalistů hrála v této kategorii vůbec poprvé. V některých základních skupinách sehrál počet bodů a počet uhraných míčů zásadní roli, takže nám postup do vyšších skupin unikl jen o vlásek. Nicméně všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu.

 Konkurence byla veliká a na všech účastnících byla vidět bojovnost a odhodlání vydat ze sebe co nejlepší výkony. Všechny děti si turnaj užily, obdržely diplom, sladkou odměnu a už se těší na další turnaj, který se bude konat v Kroměříži 23. a 24. listopadu.

Na domácí scéně pak naše volejbalové naděje budete mít možnost vidět 8. prosince 2019 ve sportovní hale Širůch.

 

Silvie Korvasová, Jindřich Pospíšil, Lýdie Podhrázká

Sdílejte!