Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění

Loňská Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění nabízela žákům širokou škálu ukázek všech možných řemesel a nejinak tomu bylo i letos.
Klub kultury v Uherském Hradišti byl opět naplněn stánky různých škol z nejširšího okolí, kde si žáci mohli zjistit potřebné informace. Obsadili jsme dva autobusy, které nás dopravily do Uherského Hradiště. Pro lepší představu o dispozici prostor dostali žáci ihned při příchodu plánek. Letos poprvé jsme se mohli podívat na barmanské umění studentů ze SŠPHZ, viděli jsme módní přehlídku studentů ze Strážnice a ve stáncích jednotlivých škol předváděli své umění rytci, cukráři, řezbáři, malíři a dekoratéři, kadeřnice a kosmetičky…

Zkrátka bylo se opravdu nač dívat.
Někteří šli najisto, jiní tápali, ale nakonec si každý přišel na své a ochotní zástupci škol vyšli každému vstříc a náležitě se žákům věnovali. Snad byla žákům tato návštěva ku prospěchu a pomohla jim se zase o krůček přiblížit jejich vysněnému povolání.

Sdílejte!