Pevnost poznání

Dne 22. 10. 2019 se konal dobrovolný výlet pro 7. ročník do Pevnosti poznání v Olomouci. Vyrazili jsme ze školy na vlakové nádraží, odkud jsme se pak vlakem přesunuli na vlakové nádraží v Olomouci a pak pěšky do Pevnosti poznání. Po zakoupení vstupenek jsme měli rozchod po budově. V přízemí se nacházely dějiny a historie města Olomouc. V prvním patře byla dvě oddělení; přírodovědné, kde byly mikroskopy a modely vodních živočichů; a fyzikální, kde byly různé fyzikální pokusy. Ve druhém a taky nejvyšším patře byla hvězdárna a planetárium, zde se nacházely modely planet, pokusy se světly a různé kamerky. Taky zde byla kopule, kde se promítal zajímavý čtyřiadvacetiminutový dokument o vesmíru. Po navrácení na vlakové nádraží v Olomouci jsme se plni nových vědomostí a nadšení z krásného výletu vraceli vlakem zpět do Starého Města.


Za tento výlet moc děkujeme, byl krásný, naučný a plný zážitků. Rozhodně bychom ho doporučily všem budoucím sedmákům, aby taky prožili tak úžasně zařízený výlet.

Sabina Petrů, Adéla Hastíková a Kamila Holčíková, 7. D

 

Sdílejte!