Hasiči v druhých třídách

V měsíci říjnu proběhl v druhých třídách preventivní program Hasík. V průběhu života se totiž můžeme setkat se situacemi, kdy budeme muset volat záchrannou službu nebo se obrátit na hasiče či policii. Druháci tak měli možnost setkat se s profesionálními hasiči přímo ve škole. Dozvěděli se mnoho důležitých a zajímavých informací o jejich nelehké práci.

 

Získali informace o tom, kde všude hasiči pomáhají a jakým způsobem se zachovat, když jsou svědky požáru. Nebo také jak se zachovat ve chvíli, kdy se děti samy ocitnou v nebezpečí a jak správně ohlašovat požár. Své vyprávění hasiči doplnili hranými scénkami a také se dětem předvedli v plné hasičské výstroji. Setkání bylo pro děti velkým zážitkem a už se moc těší na to, až v červnu navštívíme jejich pracoviště.

Sdílejte!