3. A a 3. B na výletě v Kostelanech

V pondělí 7. října zamířily třídy 3. A a 3. B na výlet do Kostelan nad Moravou, odkud pochází 11 žáků z těchto tříd. V Kostelanech jsme strávili celé dopoledne s maminkou jednoho z žáků, paní Švehlovou, která nám byla příjemnou průvodkyní.

Nejdříve jsme si prohlédli důležitá místa v obci: kostel sv. Floriána, přístaviště, vzácný most přes řeku Moravu, hasičskou zbrojnici, místní obchod. Na Obecním úřadě nás mile přijal pan starosta Pavel Duda, který nám pověděl mnoho zajímavostí o obci a také nám vše ukázal na letecké mapě Kostelan. Naše kroky pak směřovaly k místní mateřské škole a školní družině, kde tráví čas po vyučování někteří naši spolužáci. Závěr dopoledne patřil návštěvě místní rodiny, která vlastní doma nahrávací studio. Zde si děti mohly vyzkoušet, jaké je to pracovat v televizi a natáčet na kameru. Výlet, ze kterého si děti odnesly povědomí o tom, kde žijí jejich spolužáci z Kostelan, se všem moc líbil.

 

 

Sdílejte!