„Osmáci“ v ZOO Zlín …

Také letošní podzim se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé biomy planety Země. V úterý 1. října žáci třídy 8.A a 8.B absolvovali programy „AMAZONSKÝ DEŠTNÝ PRALES“ a „SAVANY A STEPI AFRIKY“. První program se uskutečnil ve vzdělávacím centru Tyrol, druhý program neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo ve venkovním prostředí prohlédnout typická zvířata tohoto biomu s výkladem odborného pracovníka. Ve středu vyrazili do stejného cíle žáci 8.C a 8.D. Tentokrát je čekaly programy s názvem „ŽIVOT POD MOŘSKOU HLADINOU“ a „POLÁRNÍ SVĚTY“. Během obou výukových programů ve vzdělávacím centru ZOO „Tyrol“ se dozvěděli mnoho zajímavých informací a závěrem zjišťovali své nově získané vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Zážitkem byla pro některé žáky návštěva pavilonu mořských rejnoků druhu Siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Zpestřením návštěvy v letošním roce byla i některá nově narozená mláďata – rejnoci, tygříci, opičátka, surikatky, … Počasí bylo po ránu chladivé, ale sluníčko nás brzy spolehlivě zahřálo. Druhý den už sice nesvítilo, ale nezmokli jsme. Exkurze byly opět příjemným zpestřením výuky, a tak se budeme těšit i na příští rok …

Sdílejte!