Dvoudenní výjezd peeristů

Také letos jsme se vypravili vlakem do rekreačního střediska Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. V tamním penzionu proběhla krátká diskuse očekávání, stanovení pravidel pobytu a  také jsme společně vymysleli a podepsali deklaraci peer aktivisty. Ještě před obědem  následovala přednáška s projekcí pod vedením školitele Pavla Pakosty s názvem Šikana a Kyberšikana.

Po obědě a poledním klidu proběhla komunitní muzikoterapie, která používá hudbu jako terapeutický prostředek pod názvem Na vlně zvuku při společné hře s živou hudbou. Pod vedením Mgr. Aleny Svobodové žáci zažili příjemný zážitek. V odpoledních hodinách jsme se věnovali prezentacím. S tématy o šikaně a závislostech nás seznámily peer aktivistky, dnes již studentky středních škol, které využily zkušenosti z minulých let. Společnou diskuzí a hrami jsme tvořili program pro mladší žáky. O večerní program se postarali nejstarší žáci pobytu. Připravili stezku odvahy. Další den byl plný her, sportování a relaxace. Tradičně také proběhlo pasování nových peer aktivistů. Před odjezdem jsme celou akci vyhodnotili. S dobrou náladou jsme odjeli vlakem domů. Děkujeme všem zúčastněným.

Peer aktivisté a jejich dojmy:

 • líbila se mi hudební terapie, sedli jsme si všichni
 • pobyt se mi líbil, měli jsme dost volna, program byl promyšlený
 • pobyt byl super, celý program byl dobře promyšlený, sešli jsme se jako dobrá parta
 • něco jsem se naučil, dobrý kolektiv, bylo to dobré
 • zábava, sblížení, dlouhé konverzace
 • skamarádili jsme se, ale nevýhoda, že to bylo jen na dva dny, bavilo mě to
 • bylo to fajn, dobrý kolektiv, celkem dobrý program a ubytování
 • bylo to fajn, poznala jsem fajn lidi, dobrý program, jsem ráda, že jsem mohla jet
 • odpočinuli jsme si, super kolektiv, nehádali jsme se
 • sblížení, zábava, skvělý program
 • dobrý kolektiv, hezké prostředí, zábavný program
 • vzájemný respekt, super kolektiv, volný čas
 • líbilo se mi tady, seznámení, dobře jsem se vyspal
 • večerní program mě bavil nejvíc, chybělo mi ano, ne, možná
 • dobře rozvržené aktivity, hodní a vstřícní učitelé, super kolektiv, příště by to mohlo být delší
 • dobrý kolektiv, dost času na odpočinek, přidala bych pobytu ještě dva dny, mohli bychom dělat prezentace na notebooku.
Sdílejte!