Školní farmářský den

Dne 26. září se na naší škole uskutečnil Školní farmářský den. V dopoledních i odpoledních hodinách se žáci naší školy i široká veřejnost mohli seznámit s tradičními řemesly, jako s paličkováním, řezbářstvím, košíkářstvím. Mohli si vyzkoušet práci s kolovratem, drátkování, výrobu svíček. Díky žákům II. stupně mohli ochutnat chutné domácí pomazánky a zdravé smoothie. Žáci nás také zasvětili do výroby voňavých levandulových panenek a do práce s modelovací hmotou. S žáky I. stupně jsme pak vytvářeli barevné textilní prostírání a pohráli jsme se také s vlnou…

Dalším zastavením byl stánek s poznáváním obilnin a bylin, zkusili jsme si náročné dojení modelu krávy a zastavili jsme se také u stánku se slováckými vzory a ochutnali tradiční bramborové spirály. Odpoledne zpestřil svým vystoupením folklórní soubor Dolinečka. Vše jsme zakončili teplým čajem, dospělí pak výbornou kávou.

Počasí vyšlo na jedničku a všem se tato akce připravovaná s organizací Klubko a Líska velmi líbila. Bylo to příjemné zpestření všedního dne babího léta.

 

 

 

Sdílejte!