Den Země v Kunovském lese

V pátek ráno 12. dubna 2019 se všichni naši šesťáci vydali pěšky do Kunovského lesa, kde pro ně byla připravena přírodovědná soutěž ZELENÁ STEZKA.

Soutěž proběhla již tradičně v rámci Dne Země. Čtyřčlenné hlídky vyrazily postupně na trať dlouhou asi dva kilometry. Cestou plnily úkoly z oblasti ekologie, odpadového hospodářství, poznávání živočichů a rostlin. Navíc měly na trati nachystaných 30 otázek z naší přírody a přírody planety Země. Po sečtení všech bodů a vypsání diplomů se mohlo přistoupit k vyhlášení výsledků a předání sladkých cen. Vítězem letošního ročníku soutěže se stalo družstvo s názvem Queens ve složení Eliška Adamíková, Adéla Hastíková, Iva Turčinová a Linda Zábranská ze 6.D.

Počasí k nám bylo letos trochu méně přívětivé než v minulých ročnících. Po ránu ukazoval teploměr pouhých 5 stupňů, zamračeno a vítr. To nám ale nezabránilo se poprat s nástrahami soutěže. A nakonec i to sluníčko na chvilku vykouklo. Trať byla nachystána, kolegové připraveni, děti natěšeny …  Chci poděkovat celému mému týmu, který se na průběhu soutěže podílel. A za mě … Budu se těšit na příští ročník s novými šesťáky, kteří touží poznat naši krásnou přírodu.

Sdílejte!