Okrskové kolo recitační soutěže

Pondělí 18. 2. 2019 možná začalo pro většinu studentů naší školy stejně jako každé jiné. Ne však pro Patrika Pelikána z 6. C, Markétu Kočendovou ze 7. D, Elišku Sečenovou z 9. A a Valentýnu Cíchovou z 9. D.

Tito recitátoři se sešli o půl deváté před Střediskem volného času Klubko, kde se konal už 48. ročník „Soutěže mladých recitátorů“. Opět po roce zasedla porota ve skvělém složení spolu s Davidem Vaculíkem, který byl jako obvykle čestným hostem. Soutěž začala okolo deváté hodiny společným přivítáním. Poté došlo k samotnému soutěžení.  I přes velikou nervozitu, která panovala všude kolem nás, jsme se snažili a podávali skvělé výsledky. Bohužel do dalšího kola můžou postoupit pouze dva nejlepší recitátoři, a tak porotci udělovali i čestné uznání pro Elišku Sečenovou, které jen o vlásek uteklo postupové místo. Do okresního kola za naši školu postoupila Valentýna Cíchová. Naši recitátoři z mladší kategorie bohužel nepostoupili, ale nevedli si vůbec špatně. Po jedenácté hodině jsme už všichni seděli ve svých lavicích a rozdýchávali příjemné literární zážitky.

Napsala: Valentýna Cíchová

Sdílejte!