Recitační soutěž

„Já věřila jsem, když zrovna jako ty
Nevinně klopila jsem svůj zrak:
Snad přijde i za mnou jednou jeden
A pak musím vědět co a jak.

Těmito slovy zahájila své vystoupení jedna z účastnic recitační soutěže, která se uskutečnila v pondělí 21. 1. 2019. Školní kolo bylo rozděleno do dvou kategorií a zúčastnilo se ho
22 přednášejících.

V 1. kategorii zaujal nejvíce porotu, která byla složena z vyučujících jazyka českého, Patrik Pelikán z 6. C, který přednesl báseň od Josefa Hiršala – Šípková Růženka.

2. postupové místo obsadila Markéta Kočendová ze 7. D a 3. příčku Martin Trňák z 6. D. Z druhé kategorie, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, bylo pro porotu obtížné vybrat jednoho nejlepšího recitátora, proto udělila 1. místo rovnou třem dívkám, které se představily přednesem prózy. Byly jimi Barbora Broklová z 9. D, Valentýna Cíchová taktéž z 9. D a Eliška Sečenová z 9. A. Všichni vítězové obdrželi krásné ceny v podobě dárkových vstupenek do kina Hvězda v Uherském Hradišti. Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v dalším kole soutěže.

Sdílejte!