Den jazyků na 1. stupni

Na I. stupni se pondělí 8. října neslo v duchu angličtiny. Jak už je u nás několik let zvykem, na konci září popř. začátkem října mají vyučující anglického jazyka pro své žáky připravenou speciální zábavnou hodinu.

Tou si tradičně připomínáme Evropský den jazyků. Letos jsme se rozhodli využít nabídku společnosti The Bear Educational Theatre a pro naše žáky jsme objednali jeden z jejich titulů. Toto uskupení rodilých mluvčích pomáhá dětem s výukou angličtiny prostřednictvím divadelních představení. Žáci 4. a 5. ročníku tak měli možnost zhlédnout hru s názvem Jackie and the Giant. Ta pojednávala o dívce Jackie, zlém a hodném obrovi. V průběhu hry byly děti velmi pěkně motivovány k používání anglického jazyka, pomáhaly totiž hlavní hrdince v boji se zlým obrem. Děti se nejen naučily nová slovíčka a fráze, ale také si s herci zazpívaly tři jednoduché písničky. Představení se všem moc líbilo a v následující hodině anglického jazyka si děti se svými vyučujícími celý příběh ještě jednou zrekapitulovaly a naučená slovíčka a fráze znovu v průběhu vyučování použily. Den jazyků se nám tak letos opravdu vydařil!

Sdílejte!