Přírodovědné exkurze v ZOO Zlín

Ve čtvrtek a pátek 4. a 5. října se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědných exkurzí ve zlínské zoologické zahradě. Po velmi dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé biomy planety Země. Ve čtvrtek 4. října žáci třídy 8.C absolvovali program „SAVANY A STEPI AFRIKY“. Vzhledem k příznivému počasí se program mohl uskutečnit v terénu, přímo u výběhů afrických zvířat. Zde pan Tomáš Divílek poutavě vyprávěl o jednotlivých druzích a předával dětem spousta informací. Děti si dělaly poznámky a fotily si jednotlivá zvířata. V pátek 5. října odjely do ZOO zbývající dvě třídy osmého ročníku – 8.A a 8.B. Počasí bylo ještě o něco přívětivější, přesto se oba naplánované programy AMAZONSKÁ DŽUNGLE a ŽIVOT POD HLADINOU uskutečnily ve výukovém středisku Tyrol. Během všech výukových programů se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací a v závěru exkurze zjišťovali své nově získané vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Lákadlem pro letošní rok určitě bylo již druhé tapíří miminko, které se narodilo v expozici Hala-bala. Skvělým zážitkem pro všechny byla návštěva tropického skleníku i pavilonu mořských rejnoků druhu siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Počasí bylo po ránu velmi chladivé, přes den nám ale krásně svítilo sluníčko. Exkurze byly opět zajímavým zpestřením výuky, a tak se budeme těšit na další (možná v nové podobě) v příštím roce.

Sdílejte!