Okresní kolo v přespolním běhu

V úterý 2. října se naši nejlepší školní vytrvalci sešli za deštivého počasí na uherskohradišťském nádraží a společně zamířili do Uherského Ostrohu na okresní finále v přespolním běhu.

Počasí zrána příliš nepřálo, ale před závodem se naštěstí trochu umoudřilo. Přestalo pršet, ale trať byla znatelně rozmáčená. Proto i letošní závod byl velmi těžký.

Jako první se na start 1.5 km dlouhé trati postavily mladší žákyně. Naše šestice skvěle zabojovala a nakonec děvčata obsadila v silné konkurenci skvělé 3. místo. Navíc Terezka Fusková fantastickým závěrem, kdy na posledních několika metrech předběhla vedoucí závodnici, pro sebe získala zlatou medaili. Pak běželi svoji 2 km trať mladší chlapci. Bohužel na trať vyrazili pouze čtyři a tím ztratili šanci na dobré umístění. Obsadili slušné 5. místo. Následovala starší děvčata a po nich starší kluci. Všichni podali skvělý výkon. Běželi na hranici svých možností, ale na medaile to nestačilo. Shodně skončila obě družstva na bramborovém 4. místě. Všem děkuji za reprezantaci naší školy.

Sdílejte!