Leguánek v ZOO Lešná

V neděli 30. září ráno se děti z přírodovědného kroužku Leguánek vypravily do zoologické zahrady v Lešné. Důvodem bylo sponzorské odpoledne, které tradičně nachystali zaměstnanci ZOO svým sponzorům a partnerům. Jelikož již několik let podporujeme zvířátka v ZOO (pandy červené a klokany), dostali jsme i my pozvání se tohoto odpoledne zúčastnit. V programu bylo oficiální poděkování ze strany vedení ZOO, malé občerstvení pro všechny, volná prohlídka a také možnost nahlédnout někam, kde se běžní návštěvníci nedostanou. My jsme si vybrali chovatelské zázemí aligátorů s ukázkou jejich krmení a povídání o této pětici pozoruhodných plazů. Dozvěděli jsme se, že již v příští sezóně budou obývat zrekonstruované prostory před zámkem, kde je bude možno spatřit v letním období. Ve zbývajícím čase jsme si prohlédli jednotlivé části ZOO, nafotili spoustu krásných fotek, navštívili ZOO shop se suvenýry i cukrárnu. Prostě skvěle strávený den v krásném prostředí, kdy nám i počasí přálo a celý den nám svítilo sluníčko. Zůstaneme zvířátkům nakloněni i v příštím roce a už teď se těšíme na další výpravu za nimi …

Sdílejte!