Ekotým v Praze

Ve středu 20. června se sešel Ekotým v 5.40 na vlakovém nádraží ve Starém Městě, aby se jeho šestičlenná posádka zúčastnila předávání titulu Ekoškola v Praze.

Přibližujeme setkání očima Adély Slámové:

Brzy ráno v 5.41 jsme vyrazili Leo Expressem směr Praha. Do kupé si  za námi přisedla paní senátorka Zlínského kraje. Byl to pro nás velký zážitek. Ale teď zpět k cestě a předávání titulu. To vše proběhlo ve Valdštejnském paláci. Této prestižní akce se zúčastnilo celkem 58 škol. Ty všechny buď titul obhajovaly, anebo jej získávaly poprvé. K zisku titulu nám pogratulovali paní senátorka Zuzana Baudyšová a ředitel organizace Tereza Petr Daniš, zástupce zelených škol na Slovensku, a další. Po předání nás paní průvodkyně provedla po celém paláci. Navštívili jsme i Senát Parlamentu ČR, kde zrovna bylo prázdno, což nás trochu zamrzelo, ale pak jsme slyšeli šťastnou zprávu, že půjdeme na oběd do restaurace Nebozízek, což je restaurace pod rozhlednou Petřín. Do samotné restaurace jsme vyjeli lanovkou. Oběd byl dobrý. Sice jsme dlouho čekali, ale to nám nevadilo, jelikož jsme se osvěžili alespoň zmrzlinou a točenou malinovkou. Po obědě jsme spěchali na tramvaj a poté utíkali na vlak, abychom domů nepřijeli až o půlnoci.

Navečer jsme přijeli na nádraží do Starého Města, kde jsme se uvítali s rodiči, a všichni jsme měli radost, že jdeme domů (to ovšem neznamená, že by výlet nebyl úžasný a my jsme si to neužili).

Za výlet bychom chtěli poděkovat celému vedeni, taky panu Vrábelovi za to, že to s námi vydržel, a  celému Ekotýmu, protože bez něj bychom vůbec neměli možnost účastnit se tak super akce.

Adéla Slámová 6. D

Sdílejte!