Chcete pro Vaše dítě víc?

ZŠ Staré Město navazuje na dlouholetou tradici a nabízí ve školním roce 2018/2019 pro žáky 6. tříd studium ve třídě s rozšířenou výukou matematiky a informatiky.Zkoušky do této třídy se skládají z písemného testu z matematiky a z psychotestu. Proběhnou ve středu 9. května 2018 v 8 hodin v budově II. stupně, Komenského 1720, přihlášku lze doručit do pátku 4. května 2018.

V hodinách matematiky budou žáci řešit nestandardní aplikační úlohy, pracovat s programem Cabri Geometrie apod. V informatice se naučí používat programy pro vektorovou grafiku, pro 3D grafiku, zvládnou základy tvorby www stránek i základy programování. Žáci budou mít k dispozici dvě moderně vybavené počítačové učebny, tablety včetně grafických tabletů a robotické stavebnice. V 6. a 8. ročníku  se zúčastní matematického soustředění.

Základní škola má dlouholetou tradici v organizování okresních kol Matematické olympiády, Pythagoriád, Matematického klokana, soutěží v textovém a grafickém editoru apod.

Věříme, že škola bude pro Vaše děti přínosem.

Sdílejte!