Týden jazyků na naší škole

Od 2. do 6. října  proběhl na naší škole týden jazyků. O co se jedná? Každý z nás si bez pochyb uvědomuje nutnost studia cizích jazyků. Proto existuje tento významný týden. Gramotnost a vzdělávání má nekonečné hranice a rozmanitost kultur prolínají různé tradice a jazyky.

Jazykem číslo 1 je dnes v Evropě ruština. V Evropě mluví denně 1,5 miliónů lidí ruským jazykem. Je to překvapivé, ale pravdivé zjištění. Následuje němčina, francouzština, italština (která patří k nejsnadnějším jazykům na světě) a angličtina v komerčním a obchodním světě. Na naší škole se věnujeme výuce jazyka anglického, ruského a německého.

Celý týden provázely hodiny jazyků různé aktivity formou hry, dialogů, kvízů, písní a pohybových aktivit. Nejoblíbenější písní se stala píseň z časopisu Gate, který žáci pravidelně odebírají. Je to píseň Demons od americké popové a alternativě rockové skupiny Imagine Dragons a stala se pak i hitem noci s angličtinou, který se konal v pátek 6. října 2017.

Oblíbenou aktivitou je Brainbox s poznáváním Velké Británie a Londýna. Tuto aktivitu si žáci 8. ročníku zahráli v atriu a namalovali symboly Londýna na chodník, aby si tak více přiblížili anglickou kulturu a tradici.

 

 

Globus, Earth, World, Map, Geography, Child, School

 

Sdílejte!