Divadelní kroužek zažil středověk

Praotec Čech, Kazi, Teta, Libuše, Přemysl, Ludmila, Bořivoj, Oldřich, Božena, Václav, Přemysl Otakar I. Nic vám ta jména neříkají? Tak to honem běžte napravit do divadla. Žáci z divadelního kroužku si už ve středu 22. března své vědomosti rozšířili nebo oprášili v divadelní hře Český středověk. Rychlý přelet středověkem dovezlo do Městského divadla Zlín brněnské divadlo Polárka. Nové tváře, na které nejsme zvyklí, nám ukázaly humornou, zábavnou formou jednu část naší historie – středověk. Hra plná vtipu, nadsázky, neobvyklých kreací, zpěvu i tance nás nenásilnou formou naučila a zopakovala jména, která z hodin dějepisu známe. Z hry si každý z nás něco odvezl – někdo nové poznatky z naší historie, někdo myšlenky na mladé a dobře stavěné brněnské herce, někdo zážitek se svatým Vojtěchem, který tak dramaticky umíral na hlavách našich mladých divadelníků, že někteří jedinci nemluvili o přestávce o ničem jiném než o pocitu, když se nad jeho hlavou plazí svatý Vojtěch.

Myslím, že mnohé z nás podání historie nadchlo a budeme očekávat pokračování. Divadlo Polárka připravuje na prkna, co znamenají svět, dobu husitskou.

Sdílejte!