Divadelní kroužek na stopě zločinu

Ve středu 9. listopadu se žáci stali součástí hry Agathy Christie Past na myši a v Městském divadle Zlín hledali stopy, které je povedou ke zločinci. Letošní první představení začalo detektivkou, která nás zavede k mladým manželům. Ti zrovna otevřeli nový penzion U Klášterní studny a už se těší na své první zákazníky. Celý děj se odehrává v zimě za silné chumelenice, kdy příjezdová cesta je již sněhem zasypána a hostům dělá potíž se k ubytování dostat. Nakonec dorazí různorodá směsice hostů a jeden neočekávaný host. Po telefonátu z policie, že jeden z hostů je podezřelý z vraždy ženy v Londýně, přijíždí seržant, aby vše vyšetřil. Všichni hází vinu na druhé a každý skrývá svá malá tajemství. Jen jeden je ale opravdu vrahem. Kdo to je? To vám bohužel prozradit nemůžeme, všichni jsme zločinci slíbili, že jeho identitu neprozradíme. V opačném případě bychom na vlastní kůži pocítili vrahovu ruku na svých krcích.

Detektivní hra byla velmi poutavá a představení trvající skoro 3 hodiny nás nenechalo odpočívat. O přestávce jsme každý sám nebo ve skupinkách řešili, kdo si myslíme, že je vrahem. Málokdo ale tipoval pravého zločince. Potlesk ve stoje si herci opravdu zasloužili a my věříme, že tato hra přiláká žáky k četbě detektivek Agathy Christie.

Sdílejte!