Návštěva Archeoskanzenu Modrá a Živé vody

dscn1651V úterý 20. září se žáci sedmého ročníku vydali na historicko-přírodovědnou exkurzi do Archeoskanzenu Modrá a sousední Živé vody. Cesta pěšky po cyklostezce nám rychle uběhla a před devátou hodinou jsme byli v cíli naší cesty.

V archeologickém skanzenu jsme nejdříve navštívili strážní věž u vchodu do areálu, dále pekárnu s ochutnávkou velkomoravských placek, prohlédli jsme si studnu, zemnice, rotundu, knížecí palác i školu. V té nás uvítal průvodce v kostýmu mnicha a rozšířil naše znalosti o křesťanství na Velké Moravě.

Skanzenem nás prováděl i známý archeolog docent Luděk Galuška, který nám poutavě přiblížil život starých Slovanů.

Měli jsme možnost vyzkoušet si svou šikovnost ve střelbě z luku, zajímavá pro nás byla i volně pobíhající domácí zvířata.

V areálu Živá voda jsme absolvovali výukový program a zhlédli nejrůznější druhy ryb. Nejvíce nás zaujal osmimetrový podvodní tunel. Ryby – ať už kapři, jeseteři či vyza velká – proplouvaly kolem nás na dosah ruky.

Věříme, že se exkurze všem žákům líbila a odnesli si hodně nových poznatků.

Aktivita proběhla v rámci projektu Škola pohledem čápů, který je podpořený Zlínským krajem.

Sdílejte!